NA CO SE ČASTO PTÁTE?


Můžu obdržené fotografie z TFP focení použít na Facebooku?

Ano. Fotografie, které ode mě získáte, můžete využít k jakýmkoliv soukromým účelům. Nesmíte na nich bez mého souhlasu však vydělávat, dále je upravovat, poskytovat třetím stranám (tj. třeba posílání do soutěží), nebo je dokonce pokládat za vlastní. I když jste si u mě fotografie zaplatili, stále jsou dle zákona mým autorským dílem.

Co když se moje zvířátko nebude chtít fotit?

I to se může samozřejmě stát, ale uděláme společně všechno pro to, aby pro něj focení bylo nakonec zážitkem! Pokud i tak bude s focením problém, můžeme se domluvit na jiném místě a/nebo termínu. V krajním případě můžeme focení zrušit úplně, nicméně věřím, že to nebude nutné. 😊

Mohu k Vám na focení i se zvířetem, které není zrovna moc poslušné?

Rozhodně ano! Možná takové focení bude náročnější, ale určitě stojí za to přijít! Musíte mít však i Vy reálné požadavky - budete-li chtít, aby Váš nezbeda dělal kvůli focení najednou něco, co v životě nedělal (hezky pózoval, plnil povely, pěkně se usmíval...), asi bychom příliš neuspěli. 😊

Ještě mi nebylo 18 let a k podpisu smlouvy potřebuji tudíž zákonného zástupce. Znamená to, že musí být přítomen na focení, nebo je možné smlouvu podepsat nějak jinak, třeba elektronicky?

Jestliže se Váš zákonný zástupce z jakéhokoliv důvodu focení účastnit nebude, je možné po předchozí domluvě smlouvu podepsat osobně předem. Druhou, pohodlnější variantou je, že si smlouvu 2x vytisknete sami a oba výtisky předložíte k podpisu svému zákonnému zástupci. Tyto výtisky následně přinesete na focení, kde je překontroluji, zda jsou v pořádku a připojím k nim svůj podpis. Jeden si nechám a jeden Vám vrátím.

Proč neposkytujete neupravené fotky? Mně by na památku stačily...

Neupravené fotografie neposkytuji proto, že takové fotky zkrátka nejsou hotové. Už jste se setkali s tím, že by dal malíř někomu nedomalovaný obraz? Ač se to v dnešní době tolik nezdá, i fotografie je umělecké dílo a já jako autor pochopitelně nechci vypouštět do světa něco, čemu nevěřím, že mě to bude prezentovat v dobrém světle. Nikdy nemohu s jistotou vědět, co s fotkami uděláte, komu je ukážete... 😊

Poslal/a jsem fotky v tiskové kvalitě do fotolabu, ale nevyšly moc dobře, hlavně co se týče ostrosti. Proč?

Při posílání fotografií do fotolabu doporučuji k Vámi zvoleným rozměrům fotografie také uvést, že je chcete bez ořezu a jakýchkoliv jiných úprav. Je to jednoduchá věta, ale mně osobně se velmi osvědčila. Ve fotolabu mají bohužel tendenci fotky automaticky nějakým způsobem upravovat, zejména co se týče ostrosti. Výsledkem jsou potom právě ony přeostřené fotky, které nepůsobí moc dobře. Na běžných fotografiích to většinou nevadí, nicméně fotky ode mě jsou již upravené a nepotřebují tedy žádné takovéto zásahy. Potom byste měli dostat fotografie, které se nebudou nijak výrazně lišit od jejich "digitálních sourozenců". 😊Při výběru rozměru fotografie doporučuji volit takové velikosti, které odpovídají poměru stran 3:2 (při vydělení rozměrů by Vám měl vyjít výsledek 1,5 - např. 18x27 cm = 27:18 = 1,5).


Mám dotaz, nemám odpověď...

Nenašel/nenašla jsi odpověď na svou otázku? Zkus projít mé stránky, zda o tom sama někde nepíšu nebo mi napiš dotaz a já Ti ráda odpovím! :)