30 HODIN VE VÍDNI

Fotografie je nádherná a jedinečná věc, která nám dává možnost toho hodně říct a zapamatovat si. Všechno však fotografií zachytit nelze. Něco se prostě musí zažít... 

Dokumentární soubor 30 hodin ve Vídni vznikl v rámci dokumentu 21 dnů prázdnin v roce 2019. V té době jsme si s partnerem užívali dovolenou ve formě menších výletů, mezi kterými se objevila i cesta do zahraničí.

Ve Vídni jsme strávili necelé dva dny, přesněji řečeno oněch 30 hodin. První den po příjezdu jsme navštívili park Prater, který je asi nejznámější díky obřímu kolu, jenž je jednou z vídeňských dominant. Následující den jsme strávili v Schönbrunnu, kde jsme kromě samotného zámeckého parku navštívili také Gloriettu či labyrinty a bludiště.

Vídeň na nás celkově udělala velice kladný dojem, a nebyla to tedy naše poslední návštěva tohoto města. Namísto shonu a s ním spojenou nervozitou obyvatel jsme se zde naopak setkali s určitým poklidem, tolerancí, ale také nás zaujala čistota města a vysoká míra využívání kol a koloběžek místo automobilů.

Soubor zachycuje na 30 fotografiích 30 hodin ve Vídni tak, jak jsem je sama za tak krátkou dobu prožila a vnímala. Vytváří příběh krátké zahraniční návštěvy a současně poskytuje pohled očima jedné české turistky a fotografky na toto hlavní město, což bylo také hlavním cílem dokumentu. Dojmy, které jsem si však z Vídně přivezla, lze všechny jen těžko vyjádřit pouhými fotografiemi. Některé věci se zkrátka musí zažít...Na soubor 21 dnů prázdnin, v rámci něhož vznikl tento dokument, se můžete podívat TADY.