CO O SOBĚ MOHU ŘÍCI?

Když fotím, dostává můj pracovní život konečně smysl!

Kouzlo fotografie jsem začala objevovat v roce 2007, tehdy ještě s kompaktem, ale mé nároky na kvalitní fotky začaly rychle růst. O dva roky později jsem se dočkala své první zrcadlovky, s kterou jsem absolvovala přípravný fotografický kurz a následně jsem začala studovat Střední školu reklamní a umělecké tvorby - Michael, obor Výtvarná fotografie, kde jsem také v roce 2013 úspěšně odmaturovala.

V rámci svého studia jsem se dočkala vystavení svých fotografií na Prague Photo 2013 a téhož roku jsem se také umístila na 2. místě v rámci Fest Michaelu. V obou případech se jednalo o soubor s názvem "Doma", který se skládal z fotografií zachycujících světla a stíny, a který byl celý pořízen právě v domácím prostředí.

Jelikož jsem člověk, který má rád určitou životní pestrost, nastoupila jsem v roce 2014 na FF UK, kde jsem dva roky studovala obor Čeština v komunikaci neslyšících s vizí stát se tlumočníkem. Nicméně i během studia jsem se dostala k fotografování některých akcí, které byly pořádány právě oborem ČNES. Ač jsem si znakový jazyk naprosto zamilovala, kvůli diagnóze lehkého Aspergerova syndromu v kombinaci se sociální fobií, jsem se nakonec rozhodla pro ukončení studia a plnohodnotný návrat k fotografii, ve které jsem se zkrátka cítila lépe. 😊 (Více o mé diagnóze si můžete přečíst v článku Jak se fotí s mým handicapem aneb Jak velký jsem blázen?)

Profesionálně se fotografii věnuji od roku 2017, kdy jsem spojila svůj koníček a práci v jedno. Zaměřuji se na dokumenty, reportáže a domácí zvířata všeho druhu (zvláště psy, kočky a hlodavce). K těm mě přivedli především moji rodiče, kteří vlastnili mj. několik zverimexů a bez zvířat se tudíž naše domácnost pochopitelně nikdy neobešla. K dokumentům a reportážím jsem se dostala až na SŠ, kde pro mě byly při výběru klauzurních témat vždy volbou číslo jedna díky jejich autentičnosti, pomíjivosti a emocím.

Ve své osobní tvorbě se věnuji umělecké fotografii obecně. Nicméně o něco větší zastoupení než cokoliv jiného má stále soubor zachycující stíny (dnes pod názvem "Hrátky světel"), který již několik let průběžně doplňuji dalšími a dalšími fotografiemi. Na tomto tématu mě nejvíc fascinuje rozmanitost, ale i pomíjivost stínů, které mnohdy tvoří krásné abstraktní obrazce.

Ve svém volném čase se také věnuji např. hraní na westernovou kytaru a ukulele, orientálním tancům, józe, běhání, snowboardingu, svým domácím mazlíčkům (včetně partnera 😊) a v neposlední řadě samozřejmě i sebevzdělávání. Miluji zvířata, přírodu, čokoládu, rockové koncerty... Překvapivě jsem zkrátka docela normální, obyčejná bytost. 😊


Proč fotografování právě u mě?

Nemohu Ti říct, že se Ti mé fotografie budou líbit, protože každý má trochu jiný vkus. 😊 Každopádně ale dělám, co se dá, a mohu Tě přesvědčit snad jen svým portfoliem a těmito pár body, proč by sis měl/a vybrat zrovna mě 😊:

 • Vždy se budu snažit maximálně vyhovět Tvému přání.
 • Příjemné a uvolněné prostředí považuji za klíčové pro spokojenost všech zúčastněných i pro kvalitní fotografie, proto se vždy snažím takové prostředí navodit.
 • Fotografuji od roku 2007 a své dovednosti se snažím stále zlepšovat.
 • Všichni potřebujeme peníze, abychom měli z čeho žít. Já se o ně snažím vždy poctivou a kvalitní prací, kterou nikdy neodbývám!
 • Fotografie je můj koníček, který mi přináší radost. Nemusíš se tedy obávat otráveného přístupu k práci.
 • Již od útlého dětství jsem v kontaktu s různými domácími mazlíčky a za tu dobu jsem získala spoustu zkušeností. V současné době máme v rodině psa (vipeta), kočku, korelu a tři potkany.
 • Je pro mě důležité, aby se každé zvíře cítilo dobře, proto nikdy žádné zvíře nenutím pózovat před objektivem a nevystavuji ho zbytečnému stresu.
 • O každé zvíře, které fotím, se opravdu zajímám, abych mu co nejlépe porozuměla a mohla tak lépe zachytit jeho výjimečnost.
 • Se svými klienty podepisuji Smlouvu o dílo. Budeš tak mít jistotu, že skutečně dostaneš to, co sis objednal/a.
 • Za peníze, které do fotografování vložíš, dostaneš pestrou škálu fotografií. Počet fotografií v balíčku nenaplňuji fotkami, které jsou téměř stejné!
 • Jsem poctivá, svědomitá, pilná a pečlivá. A to se při fotografování myslím cení, ne? 😊

Jaké mám fotovybavení?

Čím fotím

 • Digitální zrcadlovka Nikon D7000
 • Objektiv Nikkor 18-200mm f/3,5-5,6 G ED AF-S DX VR II
 • Objektiv Nikkor 70-200mm f/2,8 E FL ED AF-S VR
 • Externí blesk Nikon SB-5000

Další výbava

 • Odrazné desky 60 cm (stříbrná, zlatá, bílá, černá, průsvitná)
 • Softbox 40x40 na externí blesk
 • Skládací pozadí šedé/zelené 1,5x2 m

A další nepostradatelné vybavení jako fotobatoh, pláštěnka na foťák a další detaily, bez kterých by to nebylo ono... 😊


Jaké významné momenty mám už za sebou?

Fotografických výstav za sebou zatím moc nemám, ale každému fotografovi udělá radost i sebemenší výstava jeho fotek a stejně tak i sebemenší ocenění jeho práce. 😊 Na takové a další významné momenty v mém fotografickém životě se můžeš podívat podrobněji TADY. 😊


Jak mi můžeš pomoci?

Co třeba fotky zcela zdarma v rámci TFP focení? Podívej se, co aktuálně hledám, nebo jak mi můžeš pomoci i jinak. 😊