MANUÁL K PIXIESET


Nechal/a sis poslat náhledy fotografií, ale nevíš si rady s programem Pixieset? Zde najdeš podrobný manuál, jak si vybrat ty nejlepší fotografie!


1. Klikni na tlačítko "VIEW PHOTOS", které Ti přišlo e-mailem. Otevře se Ti stránka Pixieset s Tvými fotografiemi.

2. Klikni na tlačítko "OPEN" nebo jednoduše sjeď myší níž. Uvidíš všechny fotografie, z kterých můžeš vybírat ty, které se Ti budou nejvíc líbit.

3. Kliknutím na libovolnou fotku si ji zvětšíš. Když klikneš na tlačítko "Favorite", označíš ji, jako že se Ti líbí. Při prvním označení se Ti ovšem ještě ukáže tabulka, kde je zapotřebí, abys vyplnil/a svůj e-mail. Bez toho nemůžeš fotkám dávat srdíčko. Když na srdíčko "Favorite" klikneš znova, fotku zase odznačíš, jako že se Ti už nelíbí.

4. Fotky můžeš označovat i přímo v miniaturách, aniž bys na ně klikal/a. Stačí, když na fotku najedeš myší a ukáže se Ti v jejím pravém rohu srdíčko. Na to klikneš.

5. Fotky, které se Ti líbí, budou mít u své miniatury srdíčko v levém rohu.

6. Všechny fotografie, které označíš, můžeš také pohodlně zobrazit, klikneš-li v pravém rohu stránky na srdíčko s červeným puntíkem a potom na obrázek. Tím se dostaneš do svého nově vytvořeného alba s Tvými oblíbenými fotkami.

7. Z tohoto alba je možné fotky stejně tak zase mazat kliknutím na srdíčko a nápis "Remove" (neboj, stále se k nim budeš moci vracet v hlavním albu, nesmažou se úplně!).

8. Zpět do hlavního alba se dostaneš kliknutím na tlačítko "FAVORITES" vlevo nahoře, a poté na tomtéž místě na tlačítko s názvem alba.

9. Veškeré označené fotografie zůstanou zachovány i ve chvíli, kdy Pixieset zavřeš. Můžeš se k nim tedy vrátit ještě později, stejnou cestou přes e-mail.

10. Až budeš mít fotky, které chceš upravit a poslat/předat na DVD, definitivně vybrané, v Tvém nově vytvořeném albu s oblíbenými fotkami (viz bod 6) klikni myší na obrázek odesílací šipky vpravo nahoře ("Share List"), a poté na nápis "Send to Photographer".

11. Otevře se Ti tabulka, do které mi můžeš něco napsat, a poté stačí už jen kliknout na tlačítko "SEND". Tím mi vybrané fotky pošleš a můžeš Pixieset zavřít. To je vše! 😊