FOTOGRAFOVÁNÍ ZVÍŘAT


Mít profesionální fotografie zvířecího kamaráda, který nás provází kratší či delší dobu naším životem a nechává v něm důležitý otisk, není dnes už nic neobvyklého. Domácí mazlíčci pro nás často mnoho znamenají, a když je tato jejich jedinečnost zachycena profesionálním fotografem, máme nejen krásnou vzpomínku na celý život, ale možná také jedinečný obrazový doplněk na zdi v naší domácnosti.

Pro zvíře je velmi zásadní, aby se při focení cítilo dobře, jelikož to tvoří nejen jeho budoucí vztah k této podivné aktivitě, ale také je to něco, co mu nemůžeme vysvětlit. Neví, co se děje, nerozumí našemu podivnému počínání. A jediné, co z toho může mít, jsou pamlsky a zábava. Proto jsem při focení zvířat trpělivá a snažím se jim naslouchat, aby v nich focení nezanechávalo zbytečně negativní pocity. Ani neposlušné zvíře nemusí být žádnou překážkou pro hezké fotografie!

Fotografuji především domácí mazlíčky jako psy, kočky a hlodavce, ale mohu Ti nafotit i jiné zvíře, případně celý Tvůj ranč. 😊 Zvířata fotografuji zejména venku, ale v některých případech je možné fotit i u Tebe doma, na různých akcích, nebo dokonce vytvořit dokumentární soubor o životě Tvého zvířátka.


Fotografování v exteriéru

Fotografování probíhá venku, obvykle v přírodě, ale je možné zvolit i jiné místo (město, Tvou zahradu...).

Místo focení vybereme společně na základě Tvých přání, představ a možností. Důležité je, aby v daném místě mohlo zvíře být na volno, proto se focení venku příliš nehodí pro zvířata, která jsou na tom hůře, co se týče poslušnosti a mohla by se snadno zaběhnout - focení v ideálním případě probíhá bez jakýchkoliv postrojů, obojků apod. Konečné rozhodnutí ale záleží samozřejmě jen na Tobě! 

U jiného zvířete než je pes nezapomeň také zvážit, zda pro něj pobyt venku nebude příliš stresující či dokonce nebezpečný!


Fotografování v interiéru a dokumentární fotografování

Máš-li zvíře, které není vhodné přenášet a potřebuješ ho nafotit přímo u Tebe doma (některá terarijní zvířata, velmi stará zvířata apod.), nebo zkrátka jen víš, že by se v cizím prostředí necítilo dobře, je možné, abych za Tebou přijela. I doma se dají udělat hezké fotografie!

Fotografování v interiéru můžeš také využít v případě, že chceš zachytit spíše dokumentární fotografie o životě Tvého zvířátka nebo spolu s ním i celé Tvé rodiny. V takovém případě mi napiš, co od fotografií očekáváš a společně se domluvíme na typu focení i na ceně.


Fotografování mláďat

Potřebuješ nafotit štěňata, koťata či jiná mláďata? Stačí se domluvit na místě fotografování. 

Ode mě pak dostaneš 1 - 2 fotografie společné a k tomu 3 - 5 fotografií každého mláděte. Délka fotografování záleží na počtu mláďat a jejich aktivitě - jak dlouho vydrží být aktivní, jak rychle se unaví. 

Spolu s mláďaty lze nafotit také jejich rodiče.


Fotografování zvířecích výstav a sportů

V rámci fotografování zvířat nabízím samozřejmě také fotografování na různých akcích jako jsou výstavy, koňské dostihy, agility, coursing apod.

Nechceš-li akci využít jen jako prostředí pro pár fotografií Tvého zvířátka, ale chtěl/a bys naopak zachytit průběh celé akce nebo minimálně její části, platí pro toto focení stejné ceny jako pro běžné reportáže. Nebude-li Ti žádný balíček vyhovovat, budeš si nejistý/-á, nebo máš specifické požadavky, napiš mi zprávu a já Ti ráda poradím, případně Ti sestavím balíček přímo na míru. 😊


Máš-li zájem o dárkový poukaz na focení domácího mazlíčka, klikni SEM! 😊